Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

10 kwietnia 2019 o godz.10.30 w klubie czytelniczym ABC odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej.

Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikołajkach.

Celem konkursu było uwrażliwienie młodzieży na piękno poezji religijnej, poszukiwanie i promowanie młodych talentów, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

W konkursie udział wzięło 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olszewie, Woźnicach, Społecznej Szkoły Podstawowej i Liceum w Mikołajkach oraz ze Szkoły Podstawowej w Mikołajkach.

Komisja w składzie: Aldona Dominika Szymańska- przewodnicząca, Bogusława Bednarczyk, Krystyna Głodek oraz Katarzyna Włodarska

oceniała wygłaszane z pamięci teksty o tematyce religijnej pod względem zastosowania odpowiedniej tonacji, tempa, stopnia opanowania tekstu.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w następujących kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, uczniowie klas IV-VI, uczniowie klas 7-8 oraz liceum.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa klas I-III:

I miejsce - Gabriel Murach – SP Mikołajki klasa I

II miejsce – Błażej Cała – SP Olszewo klasa II

III miejsce – Mateusz Nietupski – SP Olszewo klasa II

Wyróżnienia: Aleksandra Kowalczyk – Społeczna Szkoła Podstawowa w Mikołajkach klasa III

Magdalena Obzejta – Społeczna Szkoła Podstawowa klasa III

Natalia Narwojsz – SP Olszewo klasa I

Kategoria wiekowa klas IV- VI:

I miejsce – Kornelia Kordek – SP Woźnice klasa V

II miejsce – Antonia Tytko – SP Woźnice klasa IV

III miejsce – Wojciech Madej – SP Mikołajki klasa IV

Wyróżnienia:

Michał Stolarczyk – SP Woźnice klasa IV

Kinga Gadomska – SP Mikołajki klasa VI

Maja Murach – SP Mikołajki klasa VI

Kategoria wiekowa klas VII-VIII:

I miejsce – Piotr Madej SP Mikołajki klasa VIII

II miejsce – Marceli Fydrych – Społeczna Szkoła Podstawowa w Mikołajkach klasa VIII

III miejsce – Maciej Madej – SP Mikołajki klasa VII

Wyróżnienie: Robert Golon – SP Mikołajki klasa VIII

Kategoria wiekowa – liceum

I miejsce – Karolina Walczak – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Mikołajkach

II miejsce – Adrianna Kiślak – Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Mikołajkach

III miejsce – Karol Potocki - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Mikołajkach

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy słodkie upominki a laureaci dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy zwycięzcom- laureaci I, II, III miejsca z każdej kategorii z wyjątkiem liceum 15 maja zaprezentują się na Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej i Patriotycznej w Mrągowie.

Serdeczne podziękowania komisji za obiektywność i poświęcony czas a dla nauczycieli za pomoc i życzliwość .