Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Mikołajki

MIKOŁAJSKI KLUB POEZJI

Nasz klub powstał z myślą o tych, którzy poezję kochają... i piszą... Spotykamy się, by rozmawiać o poezji, czytać własne wiersze.

 Biblioteka Miasta i Gminy Mikołajki

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjne Kluby Książki adresowane są do wszystkich, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach.

 Miejska Biblioteka

SPOTKANIA AUTORSKIE

Od 2003 roku biblioteka systematycznie zaprasza znanych autorów literatury dziecięcej, młodzieżowej oraz dla dorosłych.

 Biblioteka w Mikołajkach

AKTUALNOŚCI

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

 

Dnia 28.02.2019 o godz.17.00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie członków Mikołajskiego Klubu Książki dla dorosłych. W spotkaniu uczestniczyło 8 klubowiczek.

Omawialiśmy przeczytaną książkę Janusza Leona Wiśniewskiego "Los powtórzony". Na początku pani Agnieszka Walczak zapoznała nas z życiorysem autora  a następnie pani Urszula Mamajek przedstawiła  ciekawostki o Januszu Leonie Wiśniewskim. Wywiązała się dyskusja na temat przeczytanej książki.

 

Świetna książka! Pokochałyśmy Starą Siekierkową i jej niesamowitą życiową mądrość. W dzisiejszym pędzie, w skupieniu na pracy, dążeniu nie wiadomo do czego taka Siekierkowa bardzo by nam się przydała. Paląc papierosa, odmawiając różaniec i przerywając te czynności by napić się wódki pewnie by nam powiedziała co w życiu najważniejsze i na czym powinniśmy się skupić.

 

Książka jest smutna, to fakt, ale ma w sobie to coś, co nie pozwala przestać jej czytać i staje się przez to niesamowita. Książka o życiu, można powiedzieć, każdego z nas, przeciętnego człowieka. Ukazuje nasze życie ze wszystkimi barwami. Nie tylko odcienie szarości, ale i tęczę, która nieraz pojawia się na niebie.

 

Polecamy wszystkim !