Spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji

Dnia 08.01.2019 r. o godz. 13.00 w Bibliotece Publicznej w Mikołajkach odbyło się spotkanie Mikołajskiego Klubu Poezji. Zdominowały je ustalenia dotyczące harmonogramu zaplanowanej na dzień 18.01.2019 roku promocji tomiku wierszy „W teatrze życia”, w której nasi lokalni poeci wydali swoje wiersze. Wszyscy byli podekscytowani zbliżającym się wydarzeniem. Z przyjemnością i zaangażowaniem włączyli się w organizację tej niecodziennej uroczystości. Wytypowano osoby, które wygłoszą w imieniu poetów słowo wstępne, ustalono kolejność czytania wierszy i inne szczegóły, takie jak rozlokowanie gości oraz poczęstunek po imprezie.

Następnie pani Karolina Łapuć przeczytała biografię Juliana Tuwima, którego życiorysem i twórczością członkowie Klubu Poezji chcieli w tym dniu zainteresować się dogłębnie. Potem pani Katarzyna Włodarska przedstawiła kilka ciekawostek z życia poety i cytatów z jego twórczości, które na stałe wpisały się w codzienne słownictwo. Nietuzinkową wiedzę o Tuwimie wykazały się, uzupełniając przedstawione wiadomości, pani Kazimiera Dąbrowska i pani Łarysa Kamińska. Każdy członek klubu miał przygotowane wiersze Juliana Tuwima, które pięknie wyrecytował. Wśród tych utworów były zarówno omawiane w szkole podstawowej znane wszystkim wiersze, ale również sięgnęli do satyry, poematów i erotyków.

Na zakończenie, jak zwykle, członkowie Klubu Poezji zaprezentowali swoje wiersze, które stworzyli w ciągu ostatniego miesiąca: pani Krystyna Głodek, pani Irena Kozak, pani Maria Cudnik, pani Paulina Popielarz i pan Jarosław Choromański. Każdy utwór został nagrodzony gromkimi brawami. Atmosfera na spotkaniu była, oczywiście, rodzinna i serdeczna. Wszyscy żegnali się z uśmiechem i w dobrych humorach rozchodzili się do domów, by za tydzień spotkać się ponownie, tym razem na długo oczekiwanej promocji książki „W teatrze życia”, na którą to promocję serdecznie wszystkich zapraszamy.

Do zobaczenia 18.01.2019 o godz. 17.00 w klubie czytelniczym ABC.

Katarzyna Włodarska