DANE KONTAKTOWE

Biblioteka Publiczna w Mikołajkach

ul. Kolejowa 6,11- 730 Mikołajki

Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, jadąc na dwóch kółkach przyjemnie i aktywnie spędzają czas w gronie osób o podobnych pasjach.

Przejazd ma na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa i bibliotek. Pierwszy Odjazdowy odbył się w 2010 roku w Łodzi.

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych działający przy bibliotece w Mikołajkach zorganizował Odjazdowego Bibliotekarza.

10 czerwca 2018 o godz.11.00 spod Centrum Centrum Kultury „Kłobuk” wyjechaliśmy rowerami w kierunku Łuknajna. Nasza trasa prowadziła ulicą Papieża Jana Pawła II, a następnie szutrówką, do małej wsi Łuknajno. Po drodze zboczyliśmy z trasy udaliśmy się na wieżę widokową, z której podziwialiśmy jezioro Łuknajno. Po drodze przejechaliśmy przez most nad kanałem łączącym jeziora Łuknajno i Śniardwy. Tuż za nim znajduje się Folwark Łuknajno, na którego terenie stoi wieża widokowa na jezioro Śniardwy. Tu był odpoczynek  nad jeziorem i powrót do Mikołajek.

Było wspaniale, tylko trochę za gorąco ale daliśmy radę.