Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. „Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom , organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. W tych dniach w naszej bibliotece odbyły się spotkania z ciekawymi ludźmi połączone z czytaniem przez nich fragmentów opowiadań i bajek dla zaproszonych przedszkolaków. Tradycją się już staje zapraszanie w Tygodniu Czytania Dzieciom klas pierwszych na imprezę czytelniczą -uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki Publicznej w Mikołajkach. Pierwszaki dostały pamiątkowe znaczki oraz zakładki do książek .