Fajnie było ale się skończyło

Tradycyjnie jak co roku   ferie zimowe w Bibliotece Publicznej – oddział dla dzieci w Mikołajkach upłynęły w ścisłym kontakcie z książką, czyli z tym co w bibliotece jest najważniejsze. Inspiracją do zajęć dziećmi były „Wiersze” Juliana Tuwima, opowiadania Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu” oraz Marii Kownackiej „Plastusiowy Pamiętnik”. Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie dzieci zmagały się z różnymi technikami plastycznymi, lepiły miasteczko plastusiowe. Stworzyliśmy 6 tom „Zabawnej książki” oraz „ Trzeci Nasz album” – uczymy się pisać i malować pędzelkiem. Zabawy ruchowe towarzyszyły nam codziennie. Gry planszowe towarzyszyły nam codziennie. Pizzą i kiełbaskami pożegnaliśmy się wszyscy. Przez te dwa tygodnie miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie, owoce i słodki poczęstunek towarzyszyły nam codziennie.