Propozycje na ferie zimowe 2018r. w bibliotece

Naszym spotkaniom towarzyszyć będzie coroczne hasło ferii

„Każde dziecko coś potrafi”.

Tradycyjnie jak co roku   ferie zimowe trwające od 22.01.2018 do 4.02.2018 w godz. od 10.00 do 13.00 upłyną w ścisłym kontakcie z książką, czyli z tym co w bibliotece jest najważniejsze. Inspiracją do zajęć dziećmi będą „Wiersze” Juliana Tuwima, opowiadania Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu” oraz Marii Kownackiej „Plastusiowy Pamiętnik”. Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie dzieci będą zmagać się z różnymi technikami plastycznymi, lepić plastusiowe miasteczko, rozwiązywać krzyżówki quizy i zagadki. Stworzymy 6 tom „Zabawnej książkę” oraz 2 tom „Nasz album – uczymy się pisać i malować pędzelkiem”. Zabawy ruchowe towarzyszyć będą nam codziennie. Dla miłośników gier planszowych zorganizowany zostanie turniej warcabowy, którego podsumowanie odbyło się na oficjalnym zakończeniu ferii.