DANE KONTAKTOWE

ul. Kolejowa 6,11- 730 Mikołajki
tel. 87 42 16 146

NARODOWE CZYTANIE 2017

Tegoroczna akcja Narodowe Czytanie 2017  została zorganizowana dnia 2.09.2017 w godz.10.00 do 13.30.

W spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej, członkowie Mikołajskiego Klubu Poezji, Dyskusyjnego Klubu  Książki dla dorosłych oraz przyjaciele biblioteki.

Na początku kierownik biblioteki  przeczytała  przesłanie skierowane od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zachęcające do zorganizowania akcji Narodowe Czytanie 2017.

Następnie  został odczytany list od Burmistrza Miasta Mikołajki z życzeniami niezapomnianych wrażeń podczas obcowania z naszą wielką literaturą stanowiąca integralną część narodowej kultury.

W ramach wydarzenia czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego z podziałem na role. Każdy uczestnik otrzymał egzemplarz "Wesela" z przybitą okolicznościową pieczęcią .

Na zakończenie  tradycyjnie słodki poczęstunek dla wszystkich gości.

W akcji uczestniczyło 16 osób.