DANE KONTAKTOWE

ul. Kolejowa 6,11- 730 Mikołajki
tel. 87 42 16 146

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

9.08.2017 o godz.19.00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Omawialiśmy książkę  "Tulipanowa gorączka". Na początku jedna z uczestniczek zapoznała nas z życiem i twórczością  autorki czyli Deborah Moggach. Następnie wywiązała się dyskusja na temat przeczytanej książki.

Tulipanowa gorączka” to powieść rozgrywająca się w XVII-wiecznym Amsterdamie.

Piękna powieść o miłości, poświęceniu i marzeniach, ale także o zdradzie i kłamstwie.

O sztuce i miłości do sztuki. O miłości do kwiatów, o hazardzie.

Opowiada o młodej zamężnej kobiecie, która bez pamięci zakochuje się w malarzu. Nie zwracając uwagi na uczucia swojego starego męża, oddaje się zdradzie i namiętności. Opowiada także o służącej i o jej uczuciach i miłości.

Wszystkie stwierdziłyśmy, że czytało się ją wyjątkowo lekko i przyjemnie.

Książka warta przeczytania, daje do myślenia, polecamy ją wszystkim.

Następne spotkanie  we wrześniu a czytamy książkę "Bojowa pieśń tygrysicy".