DANE KONTAKTOWE

ul. Kolejowa 6,11- 730 Mikołajki
tel. 87 42 16 146

Mikołajski Klubu Poezji

Dnia 20.09.2017 o godz.16.00  w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie  Mikołajskiego Klubu Poezji.

Po przerwie wakacyjnej  spotkaliśmy się w licznym gronie  mikołajskich poetów oraz sympatyków poezji.

Na początku były życzenia urodzinowe dla naszej pani Halinki Ludwikowskiej . Zostały napisane przez klubowiczkę Kasię Włodarską.

Podczas spotkania nie zabrakło pięknej poezji czytanej przez  uczestniczki. Atmosfera wspaniała - zresztą jak zwykle.

W październiku planujemy wycieczkę do Muzeum Michała Kajki w Ogródku dla naszych lokalnych poetów.

Następne spotkanie za miesiąc.

Serdecznie zapraszamy !

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

15.09.2017 o godz.17.00 w czytelni biblioteki odbyło sie spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Dyskutowałyśmy nad przeczytaną książką Amy Chua - "Bojowa pieśń tygrysicy".

To książka o róznicach kulturowych, o dojrzewaniu do roli rodzica i uczeniu się od dzieci.

Amy Chua  często porównuje chiński model wychowania, promujący dążenie do maksymalnych osiągnięć i wyników, z podejściem rodziców zachodnich, którzy próbują przede wszystkim zaszczepić dzieciom wiarę, że porażka nie jest niczym złym, że niezależnie od wyników w nauce będą kochane.

Amy Chua jest Chinką. Od urodzenia mieszka w Ameryce, mimo to bardziej niż Amerykanka  czuje się Chinką.

Tę książkę warto przeczytać, aby móc wybrać i odnaleźć rodzica, jakim chcemy się stać.

Marzeniem każdego dobrego  rodzica jest zapewnić dziecku "udany start".

Następne spotkanie w październiku.

Czytamy książkę Magdaleny Witkiewicz "Cześć co słychać?"

Zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym

Biblioteka Publiczna w Mikołajkach

zaprasza serdecznie

do obejrzenia wystawy

zwycięskich plakatów międzynarodowego konkursu

pod Honorowym Patronatem

Prezydenta RP Andrzeja Dudy

pt. Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Raport z Auschwitz”

zorganizowanego przez krakowską Fundację GDZIE.

Wystawa prezentowana była m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie, w Sejmie RP, w Muzeum Narodowym Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie oraz Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do 15 października 2017

Szanowni Czytelnicy!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji

Kinder Mlecznej Kanapki "Przerwa na wspólne czytanie".

Czytanie to kochanie!

Czytanie rozwija język dziecka, jego wyobraźnię, uczy empatii, pozytywnych zachowań itp. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Dziecko, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane.

Kinder Mleczna Kanapka wspiera ideę wspólnego czytania dorosłych i dzieci.

Biblioteki z największą liczbą głosów zostaną obdarowane zestawami książek i wygodnymi pufami.

Do dzieła – głosuj między 2 a 31 października 2017

pod adresem: wspólneczytanie.pl

na naszą Bibliotekę Publiczną w Mikołajkach!

Oprócz bibliotek Kinder Mleczna Kanapka obdaruje też rodziców z dziećmi! Aż 40 000 książek z kolekcji Kinder Mlecznej Kanapki trafi do Was, abyście mogli je wspólnie czytać.

wspolneczytanie.pl

Dzięki Państwa wsparciu mamy szansę na pozyskanie do biblioteki
zestawu książek i wygodnych puf!

Dziękujemy!!!