DANE KONTAKTOWE

5 sierpnia członkowie Mikołajskiego Klubu Poezji

oraz przyjaciele biblioteki

mieli możliwość uczestniczenia w

XXXV edycji koncertów "Muzyka u Gałczyńskiego".

W programie:

-poezja K.I. Gałczyńskiego w interpretacji  Wojciecha Malajkata

Muzyka: zespół Wyspy Dobrej Nadziei ( piosenki do słów K.I. Gałczyńskiego,

oficjalna premiera nowej płyty zespołu zatytułowanej “Lunatyk” wydanej przez Kameleon Records)

Wyspy Dobrej Nadziei grupa wykonująca od 1995 r. poezję śpiewaną, nagradzana na ważnych festiwalach piosenki autorskiej, turystycznej i studenckiej. Grupa wystąpiła w składzie: Anna Starowicz – skrzypce, Norbert Filipek – gitara, Krystian Sidor – gitara basowa, Mikołaj Wielecki – instrumenty perkusyjne, Adam Tkaczyk – śpiew, gitara.

Narodowe Czytanie 2018

Biblioteka Publiczna w Mikołajkach

serdecznie

zaprasza

8.09.2018 godz.10.00 klub czytelniczy ABC

do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2018

W tym roku czytamy fragmenty książki "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego oraz Antologię Niepodległości

Znalezione obrazy dla zapytania wykonywanie zaproszeń narodowe czytanie

Mała Książka - Wielki Człowiek

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikołajkach zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu Mała Książka - Wielki Człowiek.

Liczymy, że wspólnie uda nam się sprawić, że czytanie książek stanie się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci.

Z projektem ruszamy we wrześniu 2018.

Do biblioteki zaprosimy trzylatków z Przedszkola Bajkowy Domek i Promyczek.

Trzyletni Mali Czytelnicy po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika.

Uroczyste pożegnanie bibliotekarki  odchodzącej na emeryturę

5.07.2018o godz.11.00 w czytelni biblioteki odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę Ewy Kossewskiej.
W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Piotr Jakubowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Gawliński, Przewodnicząca Komisji Kultury Irena Kozak. dyrektorzy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz i Renata Pietrulewicz, dyrektor Centrum Kultury "Kłobuk" Jarosław Puszko oraz bibliotekarki z Mikołajek, Woźnic i Baranowo.
W tym dniu nie zabrakło podziękowań, życzeń , kwiatów oraz torta oczywiście w kształcie książki.  43 lata pracy  w bibliotece to o czymś chyba świadczy.

Domowy. Rodzinne historie o słowach.

27.06.2018 o godz.9.00  w czytelni biblioteki  odbyły się warsztaty językowe w których uczestniczyły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola Bajkowy Domek.

Na początku spotkania nasi goście zostali poinformowani o tym ,że wspólnie dołączyliśmy do programu Domowy. Rodzinne historie o słowach.

Bardzo przydatną książką  była inspirująca i wzbogacająca wiedzę o języku:"Basia. Wielka księga słów".

Dzieci dzieliły się "skrzydlatymi słowami", słuchały uważnie  o znaczeniu słów, które przedstawiała Basia w swojej książce.

Na koniec otrzymały zakładki i słodkie co nieco.